Rökelse Shiawase No Kaori 36st - Nippon Kodo
360 kr
Tyvärr slutsåld. Bevaka för att få ett mejl när produkten åter finns i lager
- Fria byten! (1 gång)
- Fri paketinslagning (Lägg till meddelande i kassan)
- 2-4 dagars leverans
Som diamanter är dessa rökelser från Nippon Kodo. Rökelsen Shiawase No Kaori är kärleksfullt tillverkade i en anda av ceremoni och mindfulness efter Japanska traditioner.
Denna utsökta lilla rökelse är en del av Nippon Kodos Premium Quality-rökelsesortiment
Denna kollektion "Fragrance of happiness" är speciellt gjord för att fira den japanska författaren och kimonodesignern Chiyo Uno. Hennes favorittid på året var våren, när körsbärsblomningsträden blommade, så rökelsen doftar av den underbara doften av körsbärsblommor, eller sakura.
Shiawase no Kaori förpackning återspeglar dess höga kvalitet. De 36 korta rökelsestavarna kommer presenterade i en vacker Paulownia trälåda som är inbunden i tyg för att se ut som en bok. Rökelsen levereras komplett med en liten keramisk rökelsehållare, vilket gör den till en idealisk present.
Shiawase no Kaori Innehåller endast fina, naturliga botaniska ingredienser som eteriska oljor, växthartser, doftande träpulver och blomblad. Dessa stickor brinner med en låg rökutveckling och ger en behaglig doftförnimmelse.
- Rökelse: Shiawase no Kaori
- Boxen innehåller 36 super premiumstickor.
- Längd på stickor: Cirka 56 mm
- Brinntid: ca 13 min/sticka
- Doft: Körsbärsträ
- Producerat i Japan
- Endast naturliga ingredienser
- Inga kemikalier
- Mått på kartongen: 7,5 cm bredd x 11 cm längd x 1,8 cm djup
Att tänka på
Bränn aldrig rökelse utan uppsikt. Bränn alltid med ett brandsäkert kärl.
Denna rökelse innehåller inte parfymer, kemikalier, träkol eller färgämnen vilket gör den säker att använda i alla utrymmen