Armband Padma Gold - Ananda Soul
695 kr
Tyvärr slutsåld. Bevaka för att få ett mejl när produkten åter finns i lager
- Fria byten! (1 gång)
- Fri paketinslagning (Lägg till meddelande i kassan)
- 2-4 dagars leverans
Smycken från Ananada Soul är ren kärlek i en liten ask. Här i form av Armbandet Padma. En vackert formad Lotus blomma med en gnistrande zirkon kristall som fångar ljuset. Lotusen symboliserar transformation och påminner oss om att livets största utmaningar förbereder oss för vår själs mest strålande uttryck. Zirkon kristallen hjälper oss att hålla kontakten med vår kärna och kommer med vibrationer av självkärlek och kärlek till andra. En underbar kristall i tider av förändring.
Armbandet levereras i en vacker tygpåse med det stärkande budskapet "From darkness, I rise, into the light. My purpose to radiate is embedded in my DNA and all I have to do is follow this calling"
- 22k förgylld mässing, Zirkon kristall
- Storlek Justerbar längd. Knuten nylontråd i färgen teal (blågrön)
- Storlek Lotus: 1,3x1,2cm
- Certifierade återvunna ädla metaller och hållbart framställda stenar
- Varje smycke har välsignats i en balinesisk ceremoni.
Anandas grundfilosofi är att leva på ett vis så att världen hela tiden blir lite bättre. Det genomsyrar hela deras produktion, materialval, arbetsförhållande, design och kommunikation ut till alla medmänniskor.
Ditt Ananda smycke är med och gör skillnad på följande vis:
- Hjälper till att stödja en balinesisk familj i nöd via projektet ”Adopt a family”
- Är tillverkad av hållbara och återvunna material
- Ger jobb till mödrar med barn som lever på gatan i Bali
- Bär på kraftfulla helande vibrationer
Skötselråd:
För att kunna ha glädje av ditt smycke länge kan du ge det extra omtanke genom att ta av dem när du tränar, diskar och duschar. Undvik att bada i klorerat eller salt vatten. Förvara dem gärna i en smyckesask eller liknande för att undvika repor. Tänk på att förgyllning är en ytbehandling och kommer naturligt slitas med tiden.