Tyvärr slutsåld. Bevaka för att få ett mejl när produkten åter finns i lager
Yogatights Satya är superbekväma och designade för en aktiv yogapraktik. Med hög midja som hålls på plats med ett brett midjeband och extra långa ben för att kunna dra över fötterna vid savasana. Gjorda av av ultramjuk bambu, ekologisk bomull och elastan.
Dessa yogaleggings är extra långa, vilket ger dig en snygg och modern Punjabi känsla. Perfekt att de passar oss alla, oavsett din längd. Bär dessa supersköna yogaleggings tillsammans med en av våra yogatoppar för att slutföra din outfit. Du kan gärna styla dessa yoga byxor utanför mattan med ett par klackar. Rock it!
Urban Goddess använder ren ekologisk bomull till sina plagg. Det gör att dina yogakläder kan andas tillsammans med dig. Urban Goddess yogakläder använder ett tryck istället för etiketter för att förhindra irritation eller klåda under din heliga stunder.
Klicka här för att se storlekstabell