Tyvärr slutsåld. Bevaka för att få ett mejl när produkten åter finns i lager
Underbart utsvängda och flowiga yogabyxor från Mandala. Roll over Tulip Pants är tillverkade av ultramjukt lyocell som både är bra för dig och naturen. Utsvängda nertill som ger en härlig flowig look! Perfekt yoga- och dansbyxa. När du sätter på dessa kommer du att flöda på och utanför yogamattan i flera dagar.
Ett vackert, smickrande högt, och nedvikbart midjeband. FRIHET!
Alla Mandala’s yogakläder är tillverkade av hållbara material som är bra för dig och naturen. Läs mer nedan:
TENCEL (lyocell)
Till Mandalas produkter använder de tencelfibrerna från Lenzing, som tillverkas i en särskilt miljövänlig och resurssnål kretsprocess och är baserade på förnybart eukalyptusträ.
Produkten tillverkas på GOTS och OCS-certifierad anläggning vilket garanterar skälig lön och social trygghet för sina cirka 100 anställda. När vi arbetar med våra partners värdesätter vi i grunden: